Very Peri kolorem roku 2022

Nowy Rok za nami, tak więc najwyższy już czas na poznanie najważniejszego koloru bieżącego roku! Wzorem lat ubiegłych, chciałabym przedstawić Wam kolor, który będzie towarzyszył nam przez kolejnych dwanaście miesięcy…

Tym, którzy nie czytali moich wpisów z lat ubiegłych, spieszę wyjaśnić, że każdego roku (już od ponad 20 lat), Pantone Color Institute, prognozuje kolor, który będzie wiodący nie tylko w modzie, ale w szeroko rozumianej branży kreatywnej… w grafice, sztuce, mediach…. nie mówiąc już o designie i wnętrzach :o) Wybór ten nie jest przypadkowy! To proces i długotrwała praca ekspertów i analityków,  którzy opierają go o szczegółowe analizy światowych potrzeb i trendów.

Świat, w którym obecnie żyjemy, czyli pod hasłem pandemii Covid, przepełniony jest niepokojem… dlatego tegoroczny wybór Instytutu Pantone również nie jest przypadkowy….

Kolorem Roku 2022 został ogłoszony…

PANTONE 17-3938 Very Peri

… to dynamiczny błękit, posiadający odcienie czerwieni i fioletu, który ma za zadanie zachęcić nas do kreatywnego działania i optymistycznego patrzenia w przyszłość, która i tak już nadeszła…. To radosny symbol zmiany, gdy po długiej izolacji wychodzimy do świata, gdzie mieszają się dwa… ten fizyczny i ten cyfrowy. Dlatego, w tym roku, Pantone współpracował z Microsoftem, dzięki czemu barwę tę będziemy mogli znaleźć min. w PowePoint, czy Teams, co często nie było możliwe, gdyż nasze przeglądarki nie obsługiwały skali Pantone…

Jak mówi Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute. „Stworzenie nowego koloru po raz pierwszy w historii naszego edukacyjnego programu kolorystycznego Pantone Kolor Roku odzwierciedla zachodzące globalne innowacje i transformacje. Ponieważ społeczeństwo nadal uznaje kolor za kluczową formę komunikacji oraz sposób wyrażania i wpływania na idee i emocje oraz angażowania się i łączenia, złożoność tego nowego czerwonego fioletu nasyconego niebieskim odcieniem podkreśla ogromne możliwości, które przed nami stoją”.

 

Jak Wam się podoba Very Peri? Mam nadzieję, że czujecie już energię bijącą od tego wesołego koloru, który zapewniam… nie opuści nas zbyt szybko :o)

Spokojnego wieczoru :o)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *