Living Coral kolorem Roku 2019

Już od 20 lat, Pantone Color Institute, czyli firma konsultingowa Pantone prognozuje światowe trendy w zakresie koloru. Tak, to już 20 lat :o)

Pierwszy raz Pantone pokusił się o taki ruch w 1999 roku, ogłaszając spokojny i relaksujący  odcień niebieskiego Cerulean Blue 15-4020 Kolorem Roku 2000. I tak każdego roku jesteśmy świadkami oczekiwania na decyzję Instytutu Pantone.

Jak wspominałam Wam w zeszłym roku, działa to tak, że przez dwanaście miesięcy wybrany przez nich Kolor Roku dyktuje  trendy od grafiki, poprzez design i wnętrza, aż po modę i sztukę.  Analitycy Pantone utrzymują, iż swój wybór opierają na dogłębnych analizach światowych trendów.

Ten rok, zarówno w sferach społecznych, jak i politycznych, stoi pod hasłem ochrony środowiska. Nie umknęło to również zespołowi Pantone. Zrobili ukłon w stronę przepięknych i zagrożonych raf koralowych.

Tak więc Kolorem Roku 2019 jest  PANTONE 16-1546 Living Coral

Zeszłoroczny Ultra Violet (wraz ze swoją kosmiczną głębią)  został wyparty nie tyle przez koral, co ciepły, złoto-koralowy odcień zarażający optymizmem :o)

Przekonują nas do niego światowi kreatorzy mody, a wśród nich np. Marc Jacobs…

Szaleństwo we wzornictwie już oczywiście ruszyło. Pora na energetyzujące dodatki, meble, a nawet tapety…

  

 

A jak Wam podoba się Kolor Roku 2019?

 

2 responses

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *