Przebudowa salonu w domu jednorodzinnym…

Z czasem przyszły kolejne projekty..

Przebudowa salonu w domu jednorodzinnym

  • wersja I- tapeta z ornamentem położona na szczytowych ścianach pokoju

W tej propozycji położyłam nacisk na kolor. Wyrazisty wzór tapety miał za zadanie skupiać na sobie wzrok. Reszta pokoju została zachowana w spokojnych, jasnych tonacjach. Ważnym punktem salonu był dla jego mieszkańców kominek. Tutaj ukryłam go w zabudowie zajmującej całą ścianę, tym samym dając miejsce półkom na bibeloty i pamiątki rodzinne. W tym przypadku… głównie figurki aniołów :o)

salon NOWY sketchUp- przekrój2

salon NOWY sketchUp- przekrój4

  • wersja II- zabudowa dwóch narożników pokoju

W drugiej wersji projektu zaproponowałam inwestorom zabudowę narożników pokoju, na których znajdowały się obłożone drewnem półki na ukochane anioły. W konsekwencji również telewizor zmienił zwoje miejsce z centralnego na narożne. Kominek wyszedł tutaj z szerokiej zabudowy i zyskał prosty angielski wygląd.

salon sketchUp- przekrój2

salon sketchUp- przekrój4

salon sketchUp- przekrój3

salon sketchUp- przekrój5

salon sketchUp

Która z tych propozycji podoba Wam się bardziej?

Za kilka dni postaram się zamieścić zdjęcia z realizacji projektu.

2 responses

  1. moze dobrym rozwiazaniem do pierwszej wersji (ta akurat bardziej mi sie podoba ) byłoby powieszenie tv nad kominkiem ,co za tym idzie rezygnacja z rtv jakoś ona mi tam nie pasuje.

    • Bardzo dziękuję za ten komentarz :o) Wizualnie zapewne pasowałby tam telewizor. Jednak wieszanie go nad kominkiem było by moim zdaniem ryzykowne. Kominek wydziela ciepło, mimo izolacji. Ja nie odważyłabym się na taki krok, zwłaszcza gdy przez całą zimę ogrzewany dom samym kominkiem. Mimo to, zgadzam się, że jest to ciekawe rozwiązanie wizualne. Jeśli więc weźmiemy to pod uwagę już w fazie projektu domu… to czemu nie :o) Pozdrawiam serdecznie :o)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *