Ich jest ten kawałek podłogi…

Dokładnie tak… Ich jest ten kawałek podłogi, a mam tu na myśli dwoje młodych ludzi, którzy postanowili stworzyć kawałek świata wokół siebie. Ten świat to mieszkanie, na które składa się salon z aneksem kuchennym, łazienka, przedpokój oraz dwa dodatkowe pokoje. Jeszcze niedawno było to klasyczne dwupokojowe mieszkanie z łazienką i kuchnią, jednak inwestorzy wykazali się sprytem i postanowili zmienić funkcjonalność pomieszczeń. Tak więc salon wzbogacił się o aneks kuchenny, natomiast dawna kuchnia pełnić będzie teraz funkcję dodatkowego pokoju.

Świetnie to sobie wymyślili. Jednakże w trakcie prac pojawiła się niepewność co do słuszności założeń i szereg pytań technicznych. W tym właśnie momencie inwestorzy zwrócili się do mnie.

Po przeprowadzeniu inwentaryzacji zastanych pomieszczeń, zajęłam się funkcjonalnym rozmieszczeniem całości. Okazało się, że pomimo niewielkiego metrażu, znajdzie się miejsce na wszystko, co niezbędne. Obawy inwestorów dotyczyły zwłaszcza łazienki, która rzeczywiście wymusza na nas szczególną dbałość o zagospodarowanie każdego centymetra.

Od tego więc zaczęłam. Moja propozycja opiera się na stałej zabudowie meblowej. Zarówno szafki nad pralką, jak i tej nad umywalką. Szafka pod umywalką, to jedynie połowa sukcesu. Nad umywalką oraz stelażem WC proponuję dodatkowa szafkę o głębokości 20 cm, która pomieści wszelkie niezbędne codzienne kosmetyki. Fronty szafki będą tworzyć lustra, w których nie tylko można się przejrzeć, ale uzyskamy dzięki nim wrażenie większej przestrzeni w pomieszczeniu. A jak już wspominałam, będzie nam to potrzebne. Całości dopełni narożna kabina prysznicowa.

Drugim pomieszczeniem, którym miałam przyjemność się zajmować jest salon z aneksem kuchennym. Tutaj inwestorzy sami umiejscowili cały aneks. Do mnie należało dopilnowanie rzeczywistych wymiarów. Tak więc, całość zabudowy zmieściła się nam idealnie. Przy aneksie zaplanowałam umieścić stół z krzesłami tak, aby nie kolidował z ciągiem komunikacyjnym przy korytarzu, ani nie blokował wyjścia na balkon.

W części wypoczynkowej znajduje się narożna kanapa wraz ze stolikiem kawowym. Dodatkowo proponuję nie tylko szafkę pod telewizor, ale również powieszenie szafek nad telewizorem oraz nad kanapą. Nie mamy tutaj miejsca na komody, czy witryny. Nie chcę zagracać przestrzeni, jednak miejsce do przechowywania rzeczy potrzebne jest w każdym domu. Stąd moja propozycja lekkich, wiszących szafeczek.

 

Myślę, że całość wyszła bardzo funkcjonalnie, a jeśli jeszcze doliczyć zadowolenie inwestorów… czego chcieć więcej przy takiej pracy :o)

Miłego wieczoru :o)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *