Aranżacja pokoju dziecka…

Chyba każdy z nas potrzebuje mieć swoją osobistą przestrzeń w domu. Takie miejsce na własne sprawy.

Nie inaczej jest z dziećmi. Dla naszych pociech WŁASNY pokój to sprawa bardzo ważna. Uwierzcie mi. Wiem, co mówię :o)

Nie chodzi tylko o miejsce do spania, czy kąt na zabawki. Poczucie przynależności do miejsca jest w świecie dziecka bardzo istotne. Działa to w tak dosłowny sposób, że po zaaranżowaniu pokoju dla naszej pociechy i np. wyprowadzce z pokoju rodziców, czy od rodzeństwa, takie dziecko w cudowny sposób staje się… po prostu grzeczniejsze :o) Jak to działa? Tu należało by poprosić o pomoc psychologów. Jednakże wiem, że gdy uświadomimy dziecku, że to właśnie jest „Twoje” miejsce, tu są „Twoje” zabawki i tu jest „Twój” świat… mały człowiek od razu to rozumie i od razu wtapia się w nowa sytuację.

Jak to w życiu bywa… trzeba przeżyć każdy etap. Tak samo jest z pokojem dziecka. Na początku pokój noworodka, czyli skupiamy się na wszelkich niezbędnych akcesoriach do pielęgnacji nowego członka rodziny. Później pokój małego dziecka. Co za tym idzie… zamiłowanie do ulubionych bohaterów kreskówek (chętnie poznam kogoś, kogo dziecko nie domagało się akcentu ulubionej postaci bajkowej ). Dziecko nam dorasta, jednak zanim stanie się nastolatkiem, mamy jeszcze taki okres przejściowy. To wtedy nie chce już mieć „wszędzie” Barbie czy Batmana, chce mieć „bardziej” dorosły pokój, jednak samo jeszcze nie wie jaki. Jest w fazie poszukiwań wzorców.  Od czego są jednak rodzice? i oczywiście Wzorcownia :o)

Z takim właśnie tematem przyszło mi się zmierzyć.

Aranżacja nowego pokoju Młodej Damy, która już nie chce otaczać się różem i Disneyowskimi księżniczkami.

Dziewczynka jasno mówi o kolorystyce (szarość, biel i róż), o dominującym wzorze (biało-szary chevron) i o zamiłowaniu do mody, projektowania ubioru i… Paryża :o)

Mamy też do wykorzystania jej meble ze „starego” pokoju (biurko i regały ze znanej sieciówki)

Z takimi konkretnymi wytycznymi wystarczy zabrać się do pracy i oto moja propozycja…

Wiki5

Mamy bardzo duży pokój, jak na potrzeby takiej dziewczynki, jednak nie będziemy go „zagracać” zbędnymi bibelotami, gdyż jest ona już przecież … „prawie dorosła” :o)

Wiki4

Wiki7

Biurko oraz regały należące do naszej „małej inwestorki” skupiłam blisko siebie, gdyż wiadomo, ze uczeń potrzebuje mieć wszystko w zasięgu ręki. Nad biurkiem umieściłam tablicę magnetyczną na wszelkie „niezbędne” zapiski, a nad dużym regałem portret właścicielki sprzed lat.

Wiki8

Białe łóżko w rozmiarze 160 (mamy sporo wolnego miejsca) w prostej ramie z jedną szafką nocną, z zamówionym „chevronem” w tle :o)

Wiki6

I oczywiście „modowo-Paryski”  kącik na pogaduchy z przyjaciółkami. Tutaj zaplanowałam uszycie poduch na siedzisko oraz na oparcie „przewróconego” regału, który to stworzy nam wygodną kanapę. Drzwi wiodą do zabudowanej garderoby, stąd brak szafy ubraniowej w pokoju.

Wiki9

Wiki3

Wiki

Wiki2

Czy czyjaś Córeczka chciałaby tak mieszkać???

 

3 responses

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *